شهر قیدار و سهرورد با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه است(باتشکرازخبرگزاری فارس

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده:

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده با بیان اینکه در مرکز شهرستان خدابنده ۸۰ درصد کلاس‌های درس مدارس به صورت دو نوبته برگزار می‌شود، گفت: در شهر قیدار و سهرورد با کمبود شدید فضای آموزشی روبه‌رو هستیم.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، علی اسدی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان زنجان که در سالن جلسات امام علی(ع) استانداری زنجان برگزار شد، اظهار کرد: اداره آموزش و پرورش خدابنده سال گذشته هشت جلسه شورای آموزش و پرورش برگزار کرده که در آن ۵۲ مصوبه داشته است.

وی تصریح کرد: مصوبات شورای آموزش و پرورش شهرستان خدابنده در ۶ مصوبه آموزشی، ۱۱ مصوبه پرورشی، ۱۸ مصوبه مالی و عمرانی و 17 مصوبه در سایر موارد بوده است.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان خدابنده با بیان اینکه تاکنون ۳۵ مورد از مصوبات شورای آموزش و پرورش این شهرستان عملیاتی شده است، گفت: این آمار نشان از عملیاتی شدن ۶۷ درصد از مصوبات دارد.

اسدی با بیان اینکه کیفیت بخشی برنامه‌ها در آغاز مدارس و همچنین موضوع مسکن فرهنگیان این شهرستان پیگیری شده است، گفت: استفاده از ظرفیت سایر دستگاه‌ها و هدایت تحصیلی و غنی‌سازی اوقات فراغت از دیگر اقدامات انجام شده توسط اداره آموزش و پرورش شهرستان خدابنده بوده است.

وی با بیان اینکه شهرستان خدابنده ۱۸ هزار و ۲۲۵ دانش آموز دارد، ابراز کرد: این دانش‌آموزان در ۹۱۳ کلاس درس و در ۲۵۷ مرکز آموزشی تحصیل می‌کنند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده با بیان اینکه تعداد دانش‌آموزان این شهرستان ۱۰ درصد کل دانش‌آموزان استان زنجان است، افزود: کمبود فضای آموزشی در این شهرستان بزرگترین مشکل آموزش و پرورش در این شهرستان است.

اسدی با بیان اینکه بیشترین کمبود سرانه آموزشی استان زنجان مربوط به شهرستان خدابنده است، تصریح کرد: ۳۳ درصد کلاس‌های درس مدارس در این شهرستان به صورت دو نوبته برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در مرکز شهرستان خدابنده ۸۰ درصد مدارس به صورت دو نوبته برگزار می‌شود، اظهار کرد: در شهر قیدار و سهرورد با کمبود شدید فضای آموزشی روبه‌رو هستیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده با بیان اینکه دانش‌آموزان این شهرستان در کسب رتبه‌های برتر کنکور و قبولی در رشته‌های پزشکی و قضاوت عملکرد خوبی داشته‌اند، ابراز کرد: دانش‌آموزان این شهرستان همچنین در علوم قرآنی و در بخش‌های فرهنگی و هنری بی‌نظیر بوده و عناوین خوبی کسب کردند.

اسدی ادامه داد: دو دانش‌آموز خدابنده‌ای در حال حاضر به تیم‌های ملی کشتی ایران راه پیدا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در بین ۱۰ هزار دانش‌آموز در روستاهای شهرستان خدابنده البسه و کفش و پک‌های تحصیلی توزیع شده است: خاطرنشان کرد: باید از موازی‌کاری در پر کردن اوقات فراغت جوانان و دانش‌آموزان پرهیز شود.

انتهای پیام/۷۳۰۱۶/ق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.