لیست دستگاه هایی که اپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد.

گوگل پس از معرفي کردن نسخه‌هاي آزمايشي براي اندرويد ۷، نهايتا آن را به طور رسمي در اختيار گوشي‌هاي نکسوس قرار داد. نسخه هفتم اندرويد که نوقا نام دارد، تفاوت‌هاي زيادي در مقايسه با قالب کلي نمونه قبلي يعني اندرويد مارشملو ندارد ولي به هر حال سازندگان سعي داشته‌اند برخي از قسمت‌هاي داخلي سيستم عامل را عوض کرده و در نهايت، آن را بهينه‌تر سازند.

مسلما اولين دستگاه‌هايي که محصول جديد گوگل را دريافت کرده‌اند، گوشي‌هاي نکسوس ۶P و نکسوس ۵X هستند. نکسوس ۶ و همچنين نسخه قبلي آن يعني نکسوس ۵ نيز در جايگاه دوم زمانبندي دريافت آپديت اندرويد نوقا قرار دارند. اخبار حاکي از آن است که علاوه بر دستگاه‌هاي نامبرده، نکسوس ۹ که محصول کمپاني اچ‌تي‌سي هست نيز در ليست دريافت اندرويد نوقا قرار گرفته است.

گوشي‌هاي اچ‌تي‌سي که آپديت اندرويد نوقا را دريافت خواهند کرد:

اچ‌تي‌سي اعلام کرده که در ابتدا پرچمداران جديد اين کمپاني، آپديت مربوط به اندرويد ۷ را دريافت خواهند کرد. البته اين شرکت هنوز ليست رسمي خود را منتشر نکرده است اما پيش بيني مي‌شود به جز نکسوس ۹، فعلا پرچمداران اصلي اين کمپاني در اولويت باشند. طبق اعلام اين شرکت، آپديت اندرويد چند ماه پس از عرضه آن بر روي دستگاه‌هاي نکسوس به همراه بسته مخصوص امنيتي محصولات اچ‌تي‌سي قابل دسترس خواهد بود. ليست گوشي‌هايي که احتمال مي‌رود به اندرويد ۷ مجهز شوند، از اين قرار است.

اچ‌تي‌سي ۱۰
اچ‌تي‌سي One A9
اچ‌تي‌سي One M9
اچ‌تي‌سي نکسوس ۹


گوشي‌هاي سامسونگ که آپديت اندرويد نوقا را دريافت خواهند کرد:

سامسونگ هم هنوز به طور رسمي، ليست دستگاه‌هايي را که قرار است اندوريد جديد را دريافت کنند، معرفي نکرده است اما به هر حال قابل پيش‌بيني است که پرچمداران سري S و نوت اين کمپاني بتوانند از نوقا استفاده کنند. ليست اين محصولات عبارت است از:

سامسونگ گلکسي S7
سامسونگ گلکسي S7 Edge
سامسونگ گلکسي نوت ۷
سامسونگ گلکسي نوت ۵
سامسونگ گلکسي S6
سامسونگ گلکسي S6 Edge
سامسونگ گلکسي S6 Edge Plus


گوشي‌هاي ال‌جي که آپديت اندرويد نوقا را دريافت خواهند کرد:

جدا از نکسوس ۵X، پيش‌بيني مي‌شود که پرچمداران سري G و سري V اين کمپاني کره‌اي بتوانند از اندرويد نوقا استفاده کنند. به هر حال در آينده حتما به تعداد دستگاه‌هايي که در پايين معرفي مي‌کنيم اضافه خواهد شد.

نکسوس ۵X
ال‌جي G5
ال‌جي G4
ال‌جي V20 (اولين گوشي مجهز به اندرويد نوقا)


گوشي‌هاي سوني که آپديت اندرويد نوقا را دريافت خواهند کرد:

کمپاني سوني، تعدادي از اسمارت‌فون‌هاي سري Z را که قرار است آپديت اندرويد نوقا را دريافت نمايند، معرفي کرده است. اما به هر حال علاوه بر اين ليست، انتظار مي‌رود گوشي‌هاي ديگر مانند سري X سوني هم بتوانند اين آپديت را دريافت کنند. ليست اين گوشي‌ها عبارت است از:

اکسپريا Z5
اکسپريا Z5 Compact
اکسپريا Z5 Premium
اکسپريا Z4
اکسپريا Z3
اکسپريا Z3 Compact
اکسپريا XA
اکسپريا X


گوشي‌هاي موتورولا که آپديت اندرويد نوقا را دريافت خواهند کرد:

موتورولا يکي از کمپاني‌هايي بوده که توانسته آپديت‌هاي نرم افزاري گوشي‌هاي خود را در مدت زمان کمي که از ارايه نسخه‌هاي جديد گذشته است، در اختيار کاربران قرار دهد. اين بار هم طبق گفته مسئولان اين کمپاني، قرار است که آپديت‌ها، مدتي پس از عرضه شدن آن‌ها بر روي نکسوس ۶، براي ساير محصولات هم ارايه شوند. ليست گوشي‌هايي که آپديت نوقا را دريافت خواهند کرد عبارت است از:

نکسوس ۶
موتو G4 Plus
موتو G4
موتو Z
موتو Z Force
موتو X Force
موتو X Style
موتو X Play


گوشي‌هاي وان‌پلاس که آپديت اندرويد نوقا را دريافت خواهند کرد:

به نظر مي‌رسد اين کمپاني چيني قصد دارد آپديت اندرويد ۷ را در ابتدا، تنها براي پرچمداران اصلي خود عرضه کند. ليست دستگاه‌هاي وان‌پلاس که به اندرويد نوقا مجهز خواهند شد عبارت است از:

وان‌پلاس ۳
وان‌پلاس ۲
وان‌پلاس X


به هر حال، اين ليست در طول زمان، به تدريج کامل‌تر خواهد شد و کمپاني‌هايي که محصولات خود را با پلتفرم اندرويد عرضه مي‌کنند، سعي خواهند داشت تا بتوانند اندرويد ۷ را بر روي دستگاه‌هايشان استفاده نمايند. علاوه بر موارد نام برده، کمپاني‌هاي ايسوس و لنوو نيز قصد دارند جديدترين پرچمداران‌شان را به اندرويد نوقا مجهز نمايند که حتما در آينده، اخبار بيشتري در اين خصوص انتشار خواهد يافت. اين ليست را به مرور زمان آپديت خواهيم کرد. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.