معرفی کتاب چگونه خارپشتی را در آغوش بگیریم؟

 " چگونه خارپشتی را در آغوش بگیریم؟"

 

کتاب " چگونه خارپشتی را در آغوش بگیریم؟" راه های آسان برای دوست داشتن آدم های بدقلق رابیان می کند که دکتر دبی جاف الیس آن را به رشته تحریر در آورده است و  توسط منیره جلالی به فارسی ترجمه شده است. این کتاب را انتشارات البرز در 144 صفحه و 4 بخش منتشر کرده است.  

خیلی وقت ها ما دست کم می گیریم قدرت نواش کردن، لبخندی از سر لطف، سلامی دوستانه و کلامی مهرآمیز را. همه این ها قدرت تغییر دادن زندگی را دارند.  

همه ما در محیط کار، خانه، در میان دوستان و ... با افرادی روبرو می شویم که بودن در کنارشان به هیچ وجه کار آسانی نیست، مطالعه این کتاب مارا با روش های رویارویی با این افراد آشنا می کند. 

چرا ما انسان های بدقلق را خارپشت می نامیم؟ خارپشت ها جوندگانی هستند که با ویژگی متفاوت به نام تیغ شناخته می شوند و برخلاف بیشتر گیاهخواران که برای حفظ امنیت خود مجبورند به صورت دسته جمعی زنندگی کنند. 

کارآیی تیغ های این حیوان هنگام دفاع در برابر متجاوز به او اجازه می دهد که به تنهایی زندگی کند. خارپشت زمانی که مورد تهدید قرار می گیرد، با خارهایش ایجاد سرو صدا می کند و می کوشد مهاجم را بترساند و اگر متجاوز منصرف نشود، مجبور به انداختن تیغ می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.