نقد کتاب سبک زندگی: منشور زندگی در منظر امام رضا علیه السلام

نقد کتاب  

سبک زندگی: منشور زندگی در منظر امام رضا علیه السلام 

  

سبک زندگی: منشور زندگی در منظر امام رضا علیه السلام نوشته محمد باقر پورامینی است که توسط انتشارات قدس رضوی در سال 1391منتشر شده است. 

 

درباره نویسنده: آقای محمد باقر پور امینی در سال 1347 متولد شد. تحصیلات ابتدائی تا دبیرستان را در قم گذراند و به سال 1366 مقدمات دروس حوزوی را آغاز کرد. سپس دروس سطح را خدمت اساتید بزرگواری همچون آیات و حجج الاسلام طالقانی (لمعه)، محمدی خراسانی (لمعه)، حسینی بوشهری (اصول فقه)، احمدی میانجی ( مکاسب)، استادی (مکاسب)، پایانی (مکاسب)، موسوی تهرانی (رسائل و کفایه) و بیگدلی (کفایه) فرا گرفت. در سال 1372 کارشناسی علوم سیاسی را اخذ نمود. وی از سال 1376 در درس خارج فقه آیت الله زنجانی و اصول آیت الله کوکبی شرکت کرد و از سال 1379 نیز در درس خارج فقه آیت الله تبریزی و اصول آیت الله وحید خراسانی حضور دارد و همزمان با تحصیلات حوزوی و دانشگاهی، به فعالیتهای تبلیغی، تدریس و تالیف نیز پرداخته است.

از جمله آثار این نویسنده می توان به پرسش ها و پاسخ ها 24: پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله (سیره و تاریخ)، پرسش ها و پاسخ ها 51: امام علی علیه السلام (تاریخ و سیره)، تافته جدا بافته: نقد باورهای جریان سلفی وهابی، تافته جدا بافته: نقد باورهای جریان سلفی وهابی، چلچراغ حکمت (دوره چهل جلدی)، چهره ها در حماسه کربلا اشاره کرد. 

معرفی کتاب: کتاب «سبک زندگی؛ منشور زندگی در منظر امام رضا(ع)» که توسط محمدباقر پورامینی تالیف یافته و از سوی انتشارات قدس رضوی منتشر شده است، در عین ایجاز و اختصار و کم بودن صفحات آن، حاوی نکاتی بدیع و موضوعاتی خواندنی درباره سیره حضرت امام رضا علیه السلام در عرصه های مختلف زندگی است. نویسنده بر همین اساس کتاب را در چهارفصل تالیف کرده که سه فصل آن عبارت است از: «ارتباط با خدا»، «ارتباط با خود» و «ارتباط با خلق ».

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.