پرستوهای پرافروخته ۳

        پرستوهای پرافروخته ۳

 

(یادی از معلمان شهید رجایی و باهنر)

خاطره نخست:

طرز تفکر و احتیاط برادر رجایی در زمینه استفاده از نعمت ها و رفاه مادی تنها در مورد اموال دولتی و بیت المال نبود ، بلكه اصولا او با بهره داشتن از يك اصالت انساني و رسالت معلمي ، خود را از بسياري از وابستگي ها و علايق مادي بي نياز مي دانست و نقش انسان را در پهنه اين جهان مادي بالاتر از آن مي دانست كه بسياري از مردم گرفتار آن اند و خود را به آن سرگرم و مبتلا كرده اند .

 وقتي در جلسه شوراي عالي دفاع در دزفول قرار شد برادر رجايي براي دفاع از مظلوميت مردم و ميهن اسلامي در جنگ عراق عليه ايران به نيويورك و سازمان ملل بروند ، ضمن تماس تلفني با منزل در تهران خواستند به علت كمبود وقت كت آن شلواري را كه پوشيده به نخست وزيري بياورند تا به همراه كساني كه عازم فرودگاه هستند ، برايشان ارسال داريم . 

اين كار خيلي سريع انجام شد . اما بد نيست بدانيد تنها كت قابل استفاده و مورد مصرف ايشان همان بود و اغلب همان را مي پوشيد . اين كت هنوز تميز بود . ولي براي مسافرت دور و حفظ نظم و آراستگي و نيز حفظ موقعيت جمهوري اسلامي در يك مجمع جهاني لازم بود آن را شست و شو دهند ، ولي با اين فاصله كم چاره اي نبود جز اين كه فورا يقه آن را با بنزين تميز كنند و با لكه گيري آن را اصلاح و مرتب نمايند و اين كار با يك ظرافت خاصي در خانه انجام شد...

بدين ترتيب رهبري كه افتخارش به باطن آراسته بود ، نه ظاهر آراسته به سازمان ملل رفت و با نطق شورانگيز خود براي ملت ايران افتخار آورد. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.