پیشنهادِ ویژه

این شبا داره تو خانه ی موزه ی عزت الله انتظامی نمایش خوبی اجرا میشه که دلم نیومد ازش ننویسم،تا سی و یکم این ماه فرصت دارین. کار از گروهی هستش که چندماه پیش نمایش "شازده کوچولو" رو اجرا کردن و حقیقتن از دیدن اون هم لذت بردم، البته هر آنچه که به شازده کوچولو مربوط باشه دلنشینه از نظر من.

یکی از شاخصه های کارهای این گروه اینه که نرخ بلیت ها از پنج هزار تومن تا بیست و پنج هزار تومنه. هر جایی رو برای نشستن می تونین انتخاب کنین و بستگی به خودتون داره که چه هزینه ای بابت بلیتتون می خواین بپردازین. صد البته این حرکت کاملن حرفه ای دست اندرکاران باعث نمیشه فکر کنین نمایش هاشون چنگی به دل نمی زنه و برای فروش بیشتر چوب حراج به کارشون زدن، نه برعکس، تا حالا جفت نمایش هایی که ازشون دیدم به دلم نِشسته و واقعن لذت بردم، اینجوری هرکسی با هر میزان بودجه و وضعیت مالی می تونه از یه نمایش لذت ببره و تو این روزهایی که قیمت بلیت تئاتر بیداد می کنه به نظرم اتفاق خوشایندی هستش.


نمایش در مورد مهاجرت و سختی های زندگی آدم هاس، آلاخون والاخون شدن دو تا آدم در جریان جنگ؛ جنگ لعنتی و شرایط و آدم های لعنتی تری که مسبب این کوفتی هستن، ما فقط قصه ی نصفه نیمه ی همین دو تا آدم رو می شنویم اون بیرون یه عالم آدم دیگه آواره ی این جا و اونجا هستن، همین دو تا خیابون و کوچه و مرز اینور اونور ترمون صدای توپ و تفنگ میاد، اینجا هم نه که نیادا، اینجا هم میاد، از تو سلول های انفرادی ... عکس ها، موسیقی ها و فیلم های انتخابی عالی هستن و بازیگرها نمایش خوبی رو ارائه میدن، پایان نمایش اما مسئول سالن آروم کنار پله ها ایستاد و خواست که بریم بیرون، دلم سوخت که این نمایش مثل بقیه ی نمایش ها نبود که بازیگرها بیان، بایستن و بشه دقیقه های متوالی براشون کف زد، صادقانه دلم می خواست ساعت ها تشویقشون کنم و یه دمتون گرم اساسی بهشون بگم... صحنه ای که دو تا دختر با هم می رقصن به نظرم از جذاب ترین صحنه ها بود، بدم نمیومد اینجا ایران نبود و یا شرایط جور دیگری تعریف شده بود و عاشقانه ای بینشون رخ می داد و بعد از اینکه سر روی شونه های همدیگه گذاشتن و چند لحظه ای با هم رقصیدن و بعد از اتمام موسیقی همدیگه رو پس زدن و دوباره برگشتن سر میز شام، جا داشت بوسه ای بینشون رد و بدل بشه ...
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.